PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. Czy moje dziecko nie jest za małe na naukę jazdy na rolkach?

Wszystko zależy od indywidualnego rozwoju dziecka i tego, czy chce współpracować z trenerem. Najlepiej umówić się na zajęcia indywidualne i zobaczyć czy dziecko chce współpracować z instruktorem czy nie.

2. Moje dziecko dopiero zaczyna przygodę z rolkami, jakie zajęcia wybrać?

Na początku proponujemy zajęcia indywidualne. Dziecko podczas zajęć sam na sam z trenerem nie odczuwa presji grupy oraz ma czas na zapoznanie się z podstawowymi ćwiczeniami. Jeśli Twoje dziecko zaczyna dopiero przygodę z rolkami szczerze polecamy zajęcia indywidualne.

3. Czy możemy wypożyczyć sprzęt?

Tak, prosimy jednak o wcześniejszy kontakt w tej sprawie. Przed samymi zajęciami może okazać się, że sprzęt nie odpowiada dziecku i trzeba będzie poszukać innego rozwiązania. Do dyspozycji posiadamy rolki w rozmiarze: oraz kaski i ochraniacze na kolana,łokcie i nadgarstki.

4. Jakie rolki kupić dziecku?

Nigdy nie wybierajmy rolek w pośpiechu i pobieżnie, gdyż nieodpowiedni dobór może zniechęcić do jazdy lub nawet spowodować poważny uraz!

Należy pamiętać, żeby nie kupować rolek o rozmiar większych. Rolki regulowane można w pewnym sensie dopasować do stopy i zniwelować luzy bądź uciski, tak w rolkach tradycyjnych dobór rozmiaru ma kluczowe znaczenie. Nigdy nie kupujmy rolek „na oko” i nie sugerujmy się tylko i wyłącznie rozmiarem. Pamiętajmy, że rozmiar pasujących do nas rolek może zdecydowanie odbiegać od rozmiaru noszonego na co dzień obuwia. Przed zakupem warto zmierzyć swoją stopę i zapisać wynik, aby łatwiej dobierać modele do przymierzenia.

Do przymierzania rolek załóżmy skarpety, w których będziemy jeździć. Po założeniu buta i odpowiednim zapięciu, należy wstać i ugiąć nogi. But nie może nigdzie uwierać ani uciskać, gdyż długa jazda może diametralnie spotęgować występujący dyskomfort. Pamiętajmy, że rolki wykonane są zazwyczaj z twardych materiałów, więc nie ma szans, aby coś się „rozciągnęło i ułożyło”. Nasze stopy również nie przyzwyczają się do ucisków. Zamiast tego powstaną bolesne odciski i otarcia. Szczególną uwagę należy zwrócić na końcówki palców, łydkę i tył pięty. Te miejsca z reguły są najbardziej narażone na obtarcia.

Gdy już mamy założone rolki, nie może być zbyt dużych luzów – but musi stabilizować stopę aby zniwelować możliwość przesunięcia podczas jazdy. Sprawdźmy także, czy klamry i sznurowadła zapewniają odpowiednią stabilizację stawu skokowego.

5. Jaki kask kupić?

Przede wszystkim warto zastanowić się, jak będziemy jeździć. W kaskach na rolki wyróżniamy dwa główne rodzaje, tzw. orzeszek i typ rowerowy. Pierwszy jest najpopularniejszy wśród rolkarzy i deskorolkarzy. Główną cechą jest ochrona największej powierzchni głowy. Idealny kask nie tylko, dla osób szalejących po skateparku i mieście, ale i wszystkich osób, które dopiero zaczynają przygodę ze sportem. Kask typu rowerowego jest wybierany głównie przez osoby jeżdżące jazdę szybką oraz fitness. Kluczową różnicą jest aerodynamiczny kształt skorupy oraz większe otwory.

https://bladeville.p

  1. Gdzie odbywają się treningi? Zajęcia odbywają się w Roller Pointcie w Centrum Handlowym Mrówka przy ul. Niechodzkiej 5. Wejście znajduje się od strony magazynu Media Expert i paczkomatu.

You may also like...